WordPress, Jetpack AI Eklentisiyle Yapay Zekaya Dayalı İçerik Üretebilecek

WordPress, Jetpack AI adı verilen ve içerik yönetim sisteminin editöründe yerleşik olarak bulunacak bir yapay zeka yazma asistanına sahip olacak. Diğer tüm üretken yapay zeka araçları gibi Jetpack de kullanıcıların girdiği komuta göre ister geleneksel bir makale, ister bir liste ya da bir tablo olsun her türlü içerik üretebiliyor. Asistan ayrıca kullanıcının ne istediğine bağlı olarak yazının tonunu da değiştirebilecek. Örneğin istenirse yazının tonu bilgilendirici, iyimser, esprili ve hatta alaycı olabilir.

Kullanıcı kendi gönderisini yazmak isterse, Jetpack’ten yardım isteyebilir. Aracın yazdıklarına göre bir başlık oluşturmasını sağlayabilir ya da dilbilgisini otomatik olarak kontrol etmek veya yazım hatalarını düzeltmek için kullanabilir. Ayrıca makalelerinin bir çevirisini eklemek isterlerse, İspanyolca, Fransızca ve Korece dahil olmak üzere mevcut 12 dilden herhangi birine hızlı bir şekilde çevirmek için Jetpack AI’yı kullanabilirler. TechCrunch’a göre Jetpack, tüm WordPress.com müşterilerine ilk 20 istek için ücretsiz olacak bir deneme süreci sunacak. 20 kullanımdan sonrası ise ücrete tabi.


WordPress Jetpack Eklentisi

Jetpack AI özellikle halihazırda WordPress kullanan kişiler için faydalı olsa da, son zamanlarda ortaya çıkan yapay zeka destekli yazma araçlarından sadece biri. Örneğin Microsoft 365 Copilot, elektronik tablo verilerine dayanarak Word’de içerik oluşturabiliyor veya yazılı bir raporun tonunu değiştirebiliyor. Google da kısa süre önce Workspace uygulamalarına yapay zeka yetenekleri kazandırdı ve Docs’a sayfada yazılan konuya göre metin oluşturma yeteneği sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir