CHP’li vekil, Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösterdi

Gezi davasında 18 yıl hapis cezası alan TİP Milletvekili Can Atalay’la ilgili Yargıtay kararının Meclis’te okunmasıyla birlikte Atalay’ın vekilliği düşürüldü. O anlarda Meclis’te tansiyon yükselirken tüm gözler Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş’u aradı. Kurtulmuş’un BAE ziyareti nedeniyle oturuma katılmadığı öğrenildi.

“SİZDEN BAŞKA KİMSE BU KARARI OKUMUYOR”

Kurtulmuş’un oturuma katılmaması ve Can Atalay kararını okumaması muhalefetin de gündemindeydi. Bugünkü oturumda söz alan CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın, kürsüde konuşma yaptığı sırada oturumu yöneten Bekir Bozdağ’a dönerek sert sözler sarf etti. Bozdağ’a “Ben sizden adalet falan beklemiyorum” diyen Günaydın, “Hesabınızı yapın ki sizden başka kimse bu kararı okumuyor. Numan Kurtulmuş yurt dışı ziyaretini sizin başkan olduğunuz zamana denk getiriyor. Önce bunun bir hesabını verin” ifadelerine yer verdi.

NUMAN KURTULMUŞ BAE’DE

Gözlerin çevrildiği Numan Kurtulmuş dün bir dizi ziyaret için Birleşik Arap Emirlikleri’ne gitti. Burada BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile bir araya gelen Kurtulmuş, ASELSAN BAE Ofisinin açılışını yaptıklarını anımsatarak, bu alandaki çalışmalardan bahsetti. Kurtulmuş, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum ile görüşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx