Aleyna Çakır’ın Olay Yeri Fotoğrafını Sansürsüz Yayınlayan Gazeteci Erk Acarer’in Paylaşımı İnfial Yarattı!

Evinde şüpheli bir biçimde ölü bulunan Aleyna Çakır davası tüm ülkenin yüreğinde kanayan bir yara… Aleyna Çakır’ın sevgilisi Ümitcan Uygun’un tek şüpheli isim olarak öne çıktığı soruşturma hala devam ediyor. Gazeteci Erk Acarer, sosyal medya hesabından Aleyna Çakır’ın öldürülmesine ilişkin olay yeri fotoğraflarını ilk kez yayınladı. Ancak bu fotoğraflara hiçbir şekilde sansür uygulanmaması sosyal medyayı ayağa kaldırdı!

“Aleyna Çakır” adıyla tanınan 21 yaşındaki Sema Esen’in acı ölümü tüm Türkiye’de gündem olmuştu. Genç kız 3 Haziran 2020 tarihinde evinde ölü bulunmuştu.

Evinde bornoz kuşağı ile kapıya asılmış halde bulunan Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümü, yapılan adli tıp incelemeleri sonrası intihar değil cinayet olarak değerlendirildi.

‘Genç kız intihar mı etti?’ sorusunun sorulduğu dönemlerde hem ailesi hem de arkadaş çevresi böyle bir seçeneğe ihtimal dahi vermemişlerdi.

Pek çok kişi, Aleyna Çakır’ın sevgilisi Ümitcan Uygun isimli kişiden şiddet gördüğünü belirtmişti. Hatta genç kıza şiddet uyguladığı görüntüleri sosyal medyada paylaştığı ortaya çıkmıştı.

Sevgilisi Ümitcan’dan korkutucu tehditler aldığını söyleyen Aleyna’nın konuyla ilgili harekete geçtiği ve koruma talep ettiği açıklanmıştı. İfadelerinde de ‘17 Nisan günü 04.00 sıralarında Ümit U.’nun arkadaşı ve benim de tanıdığım Enes Ö. eve geldi. Ümit içeri girer girmez ‘O…. seni öldüreceğim, sen bittin, seni yaşatmayacağım’ diyerek, boğazımı sıktı ve yumruk atmaya başladı. Yaklaşık 20 dakika kadar baygın kalmışım. Kendime geldiğimde Ümit U’nun beni bayılttıktan sonra yerde yatarken telefonuyla Instagram’dan canlı yayın yaptığını öğrendim. Beni tehdit eden ve hakaretler eden Ümit’ten şikayetçiyim. Koruyucu tedbirlerin alınmasını talep ediyorum.’ dediği belirtilmişti.

Tüm suçlamaların odağında yer alan Ümitcan Uygun’un öldürdüğü iddia edilen Aleyna Çakır hakkında bugün yeni bir olay yaşandı.

Gazeteci Erk Acarer, X (Twitter) hesabından Aleyna Çakır’ın öldürülmesine ilişkin olay yeri fotoğraflarını ilk kez hem de sansürsüz bir şekilde yayınladı.

Acarer’in iki görselden oluşan olay yeri fotoğrafını olduğu gibi paylaşması sosyal medyayı adeta ayağa kaldırdı. (Elbette biz bu görüntüleri sansürledik!)

Tüm haberlerde evinde asılmış halde bulunduğu açıklanan Aleyna Çakır’ın cansız bedeninin sansür uygulamadan paylaşılması “insanlık” bile sorgulattı.

Erk Acarer kısa sürede infial yaratan görüntülerden oluşan paylaşımını sildi. Ardından fotoğraflara sansür uygulayarak yeniden paylaştı.

Gazeteci Acarer, paylaşımına blur uygulasa da eleştirilerin hedefi oldu.

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx