Akşener’den, “Sinan Aygün” sorusu yönelten gazetecilere sert yanıt: Ne kadar büyük saygısızlık, gizli görüşme yok!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski CHP Ankara Milletvekili ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün ile görüşmesine ilişkin iddialara tepki göstererek, “Ne kadar büyük saygısızlık, gizli görüşme yok, bir şey yok” dedi.

Akşener’e, partisinin TBMM grup toplantısının ardından gazeteciler tarafından Sinan Aygün, Cemil Çiçek ve Abdülkadir Aksu ile Togo Kuleleri’nde görüştüğü ve Aygün’e belediye başkan adaylığı teklifi götürdüğü iddialarına ilişkin soru yöneltildi.

Soruya cevap vermeyeceğini belirten Akşener, “Basın mensuplarımızın iznini almadığım için hepinizden özür dilerim. Bundan sonra görüştüğüm her kişi için, ‘acaba izin veriyor musunuz?’ diye soracağım size. Ne kadar büyük saygısızlık. Büyük saygısızlık. Gizli görüşme yok, bir şey yok” ifadesini kullandı.

 “Adaylıkla ilgili iddialar gerçek dışıdır”

Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ise aynı soru üzerine, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Dün bir insanlık suçu yaşandı. Aslında insanlığın bittiği noktadayız. Böylesine bir vahşet yaşanırken, şu anda bununla meşgul olup buna odaklanmamız gerekirken, bir nezaket çerçevesinde gerçekleşmiş bir yemeğin, böyle bir konu haline getirilmesini şaşkınlıkla karşılıyoruz. Ortaya atılan adaylıkla ilgili o iddialar tamamen gerçek dışıdır, onun altını çizmek isterim. Ankara ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah önümüzdeki günlerde olgunlaştığı zaman sizlerle paylaşacağız.”

Yerel seçimler öncesi ittifak tartışmaları sürerken Ankara’da dikkati çeken bir buluşma yaşanmıştı. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener; Sinan Aygün, Cemil Çiçek ve Abdülkadir Aksu ile Togo Kuleleri’nde bir araya gelmişti. Buluşmada, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural da yer almıştı.

TIKLAYIN – Ankara’da dikkat çeken buluşma: Akşener; Sinan Aygün, Cemil Çiçek ve Abdülkadir Aksu ile yemekte bir araya geldi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx