Umut Gündüz’ü öldüren şahsa ‘katil’ diyen anne söze çağrıldı

Ankara Batıkent’te 15 Temmuz 2020 tarihinde 19 yaşındaki bisiklet atleti Umut Gündüz, idman sonrası bisikletiyle meskenine dönerken, alkollü şoför Çağdaş Şenyüz’ün idaresinde olduğu arabanın çarpması sonucu ömrünü yitirmişti. Şenyüz, kazanın akabinde gözaltına alınmış ve 1.53 promil alkollü olduğu tespit edilmişti.

27 Aralık 2021’deki karar duruşmasında Umut Gündüz’ün vefatına neden olan Şenyüz 4 yıl 5 ay 10 gün mahpus cezası almış, mahkeme güzel hal indirimi uygulayıp tutuklama kararı vermemişti.

Umut Gündüz’ün öldürülmesinin akabinde toplumsal medya üzerinden oğlunu öldüren Çağdaş Şenyüz’e yönelik “katil” ifadesini kullanan anne Asuman Gündüz, bugün söz için Ankara Eryaman Şehit Osman Avcı Polis Karakolu’na çağırıldı.

Acılı anne Asuman Gündüz, Umut Gündüz’ün ikinci vefat yıldönümünde gerçekleştirilen basın açıklamasında polis tarafından darp edilmişti.

MAHKEME HEYETİNDEN MENDERES GÜNDÜZ’E DAVA

Çağdaş Şenyüz’e verilen güzel hal indirimi kararına reaksiyon gösteren acılı baba Menderes Gündüz, “Bu verdiğiniz karar ile katili koruyorsunuz, siz de katilsiniz, oğlumun kanı sizinde elinizde, siz de yargılanacaksınız ve tutuklanacaksınız” demişti. Bu kelamlar üzerine Cumhuriyet Savcısı Emre Gültek ve Hâkim Tuğçe Maden, Menderes Gündüz hakkında hata duyurusunda bulundu. Gündüz hakkında, “kamu görevlisine alenen hakaret” suçlamasıyla 1 yıldan 2 yıl 4 ay’a kadar mahpus istemiyle dava açılmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*