Silivri için ‘imaj’ çalışması: Artık ismi Marmara Cezaevi olacak

Adalet Bakanlığı, Silivri Cezaevi’nin isminin Marmara Cezaevi olarak değiştirilmesini kararlaştırdı. Silivri Belediye Lideri’nin teklifinde, cezaevinin isminin ‘İstanbul Batıkapısı’ olması teklif edillmişti.

Türkiye Gazetesi’nin aktardığına nazaran İstanbul Silivri Belediye Lideri Volkan Yılmaz, ilçenin prestijine ziyan verdiği gerekçesiyle Silivri Cezaevi’nin isminin değiştirilmesi için cuma günü Adalet Bakanlığı’na başvurdu. Yılmaz, dilekçesinde “Silivri denilince insanların aklına cezaevi geliyor. Bu da ilçemizin gelişmesini negatif tarafta etkiliyor” tabirlerini kullandı.

Silivri Belediye Lideri Yılmaz, Türkiye’nin 26 vilayetinde yapılan araştırmada, Silivri’yi ‘İstanbul’un hoş bir ilçesi’, ‘sahil’, ‘yazlıklar’ diye hatırlayanların oranının yüzde 4,1, ‘cezaevi’ halinde hatırlayanların oranının ise yüzde 54,6 çıktığını belirtmişti.

Yılmaz’ın bu başvurusunu kıymetlendiren Adalet Bakanlığı, Silivri Cezaevinin isminin Marmara Cezaevi olarak değiştirilmesini kararlaştırdı.

‘İSTANBUL BATIKAPISI’ OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ İSTENMİŞTİ

Yılmaz, dilekçesinde şu tabirlere yer vermişti: Beşerler üzerinde oluşmuş bu olumsuz algının, ilçemizin tanınması, çekim merkezi haline gelmesi ve gelişmesi açısından negatif bir tesirinin olduğu Silivri’de yaşayan herkesin ortak niyetidir. Hemşehrilerimizin ve değişik kurum ve STK’ların bu istikametteki kanıları değişik vakit ve yerlerde devlet görevlilerine, Bakanlarımıza tarafımızdan iletilmiş ve Silivri ilçemizin bu olumsuz algıdan kurtulması için cezaevin isminin değiştirilmesi talep edilmiştir. Silivri kamu oyunun ortak bir talebi ve beklentisi olan Silivri Cezaevi’ni isminin “İstanbul Batıkapısı” olarak değiştirilmesi konusunu bilgilerinize arz ederim. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*