Roger Waters’tan CNN spikerine: ‘Tayvan Çin’in kesimi, git bunu oku!’

Pink Floyd’un kurucularından Roger Waters, CNN’e verdiği röportajda Ukrayna savaşı ve Tayvan kriziyle ilgili verdiği cevaplarla gündem oldu.

CNN’in haberine nazaran, kanal spikeri Michael Smerconish’e röportaj veren Waters, “Savaş Suçluları” ile ilgili bir sunum sırasında Ukrayna savaşı ve Tayvan kriziyle ilgili görüşlerini paylaştı.

Waters, Smerconish’in Tayvan kriziyle birlikte “Çin’in global tehdit olduğu” tarafındaki tabirlerine “Tayvan’ı kuşatmıyorlar, Tayvan Çin’in bir modülü ve bu 1948’den beri tüm memleketler arası toplum tarafından kabul edildi. Bunu bilmiyorsan gereğince okumuyorsun, git bunun hakkında oku” yansısı verdi.

Waters’ın röportajda Ukrayna savaşıyla ilgili karşılıkları da gündem oldu. “ABD neden Zelenskiy’i bu vahim savaşı sona erdirecek müzakerelere teşvik etmiyor?” sorusu yönelten Waters, spikerin “Ama işgal edilen tarafı suçluyorsunuz” yansısına “Yapmanız gereken tarihe bakmak” cevabı verdi. Waters, “Yani, bu savaş, bugün başladı diyebilirsiniz, 2008’de başladı diyebilirsiniz. Sonuçta NATO’nun Rusya sonlarına, Doğu Avrupa’ya dayanmasıyla ilgili” sözlerini kullandı.

Waters, “Kurtarıcılar olarak rolümüz ne olacak?” sorusuna ise şu cevabı verdi: “Öyle bir rolümüz yok. Sana öneririm Michael, biraz daha okumanı ve sonra Çinliler Meksika ve Kanada’ya nükleer füzeler yerleştirirse neler olacağını anlamaya çalışmanı.” (DIŞ HABERLER)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*