Pakize Suda’nın son hali yürekleri parçaladı: Artık kimseyi tanımıyor ve hatırlamıyor!

Bir süredir demans hastalığıyla mücadele eden oyuncu Pakize Suda, yıllar sonra ilk kez ortaya çıktı. Ünlü ses sanatçısı Onur Akay, son haliyle yürekleri burkan Suda için “Artık hiç kimseyi tanımayan ve hiçbir şeyi hatırlamayan Pakize Suda, orada oyun oynayan bir çocuk gibi mutlu ve diğer hastalarla birlikte birbirlerinin ayakkabılarının teklerini giyerek eğleniyor, gülüyor ve oynuyor” ifadelerini kullandı.

“Feride”, Ayrılık Acısı” ve “Hayat Bilgisi” yapımlarla adından söz ettiren oyuncu Pakize Suda, uzun zamandır sağlık sorunları nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. Geçtiğimiz aylarda akıl zayıflığı yaşadığı belirtilerek yeğeni Dilara Elagözlü‘nün vasiliği altında yaşamaya başlayan Suda’nın Fethiye’de özel bir bakımevinde tedavi gördüğü öğrenildi. 

Pakize Suda

Ünlü ses sanatçısı Onur Akay, bugünkü köşesinde demans hastalığıyla mücadele eden Pakize Suda’nın son durumu hakkında bilgi verdi. “Diğer hastalarla birlikte birbirlerinin ayakkabılarının teklerini giyerek eğleniyor, gülüyor ve oynuyor” açıklamasıyla yürekleri parçalayan Akay, Pakize Suda’nın son halini de sevenleriyle paylaştı.

Pakize Sudanın son hali

Adeta bambaşka birine dönen Suda hakkında konuşan Akay, sözlerinin devamında “Pakize Suda, Fethiye’de ücreti oldukça yüksek olan, Alman hastaların da tedavi gördüğü özel bir bakımevinde kalıyor ve orada çok iyi bakılıyor. Artık hiç kimseyi tanımayan ve hiçbir şeyi hatırlamayan Pakize Suda, orada oyun oynayan bir çocuk gibi mutlu ve diğer hastalarla birlikte birbirlerinin ayakkabılarının teklerini giyerek eğleniyor, gülüyor ve oynuyor” dedi.

Pakize Suda demans hastalığıyla mücadele ediyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*