Nusret Çetinel kimdir, kaç yaşında? Nusret Çetinel neden öldü, hastalığı neydi?

Sanat dünyasının sevilen ismi Nusret Çetinel vefat haberiyle sevenlerini yasağ boğdu. Devlet Tiyatroları’ndan emekli olan Nusret Çetinel, hayatı boyunca başarılı projelere imza atmış sevilen isimler arasında yer alıyordu. Birçok dizi ve filmde rol alan Çetinel’in hayatı ve ölümüyle ilgili detaylar merak ediliyor.

NUSRET ÇETİNEL HASTALIĞI NEYDİ, NEDEN ÖLDÜ?

Nusret Çetinel ,1 yıldır kanser tedavisi gördüğü hastanede 69 yaşında hayata veda etti.

NUSRET ÇETİNEL KİMDİR?

1952 yılında Ankara’da dünyaya gelen Nusret Çetinel, lise eğitimini tamamladıktan sonra, 1969 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’na girdi. Konservatuvara başlamasıyla birlikte hem devlet tiyatrosunda hem de özel tiyatrolarda oynamaya başladı ve 2011 yılında Devlet Tiyatroları’ndan emekli oldu. 1976 yılında TRT televizyonunda dublaj sanatçısı olarak çalışmaya başlayan Nusret Çetinel, seslendirdiği kararkterler ile hafızalarda yer etti.

613052c4214ed8133096eb14

Polis Akademisi filminde “Leslie Barbara” karakteri Taş Devri’ndeki Fred Çakmaktaş karakteri, Heidi isimli çizgi filminde Heidi karakterinin büyükbabası Nusret Çetinel’in seslendirdiği karakterler arasında yer aldı. TRT’nin uzun soluklu yapımlarından olan “Bizim Evin Halleri” dizisinde “Şadan Ulusoy” karakterini canlandıran Nusret Çetinel, sonrasında aynı anda 4 farklı dizide, 4 farklı karakterleri oynayarak kırılması zor bir rekora imza attı.

61305215214ed8133096eb0c

Televizyon izleyicileri Muhteşem Yüzyıl dizisinin Lala Kasım, Behzat Ç. dizisinde Harun’un babası İzmir Çetesi’nde ise varlıklı Kasım Bey Tek Türkiye dizisinde ise Reşit Ağa ile 4 farklı rolde izledi. Birçok film ve dizide rol alan, ayrıca birçok film için seslendirme çalışmaları yapan Nusret Çetinel, 2017 yılında ekranlara gelen İsimsizler dizisi oyuncu kadrosunda da rol aldı. 2019’da ekranlara gelen Aşk Ağlatır dizisinde Hikmet karakterini canlandırdı. 2021’de rol aldığı Mavera dizisinde Halife Müsterşid rolünde oynadı.

613051f8214ed8133096eb0a

NUSRET ÇETİNER’İN SESLENDİRDİĞİ FİLMLERDEN BAZILARI

Rafadan Tayfa,

Pembe Panterin Dönüşü,

Polis Akademisi,

Police Story,

Tanrının Zırhı,

Jetgiller,

Cehennem Melekleri 2,

Yıldız Savaşları Bölüm

NUSRET ÇETİNEL’İN ROL ALDIĞI FİLMLER VE DİZİLER

Eltiler,

Eyvah Babam,

Sırlar Dünyası,

Büyük Buluşma,

Yağmurdan Sonra,

Yeşeren Düşler,

Hakkını Helal Et,

Nazlı Yarim,

Tek Türkiye,

Son Ağa,

Unutma Beni,

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi,

Hür Adam

Öyle Bir Geçer Zaman ki,

Muhteşem Yüzyıl,

Patron Mutlu Son İstiyor,

Sevda Kuşun Kanadında

İsimsizler (2017)

Aşk Ağlatır (2019)

Mavera(2021)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir