Nazilli’de enteresan soruşturma: Polis memuru, adliye vazifelisi…

Aydın Nazilli’de yaklaşık 2 yıl evvel Hasan K. isimli bir şahıs lüks bir araba satın aldı. Araç kendisine teslim edilmeyince uğraş başlatan Hasan K.’nin kardeşi Hikmet K. evvelki gün akşam saatlerinde ilçeye bağlı Dallıca Mahallesi’nde kardeşinin aracına emsal bir aracın bahçeli bir konutun önünde üzeri yarım örtülü vaziyette park edilmiş halde görünce durumu kardeşine bildirdi.

Olay yerine gelen Hasan K., aracın satın alıp kendisine teslim edilmeyen araç olduğunu fark edince jandarmayı arayarak yardım istedi. Bölgeye gelen jandarma grupları tarafından yapılan incelemede beyaz renkli 09 ACE plakası takılmış aracın ruhsattaki şasi numaraları ile gerçekteki şaşı numarasının örtüşmediğini belirledi.

Şasi numarasından sorgulandığına aracın Hasan K.’ye ilişkin olduğu üzerinde takılı plakanın ise öbür bir şahsa ilişkin araca ilişkin olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine jandarma tarafından tabirine başvurulan bahçeli konutun sahibi Y.A. aracı bir müddet evvel polis olduğu belirtilen B.A., Nazilli Adliyesi’nde isimli tıp ve cenaze aracı kullanan T.S. ile soy ismini bilmediği B. isimli 3 kişinin getirip aylık 250 TL kira bedeli karşılığı meskeninin avlusuna park ettiğini ileri sürdü.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili soruşturmanın çok taraflı olarak sürdürüldüğü bildirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*