Müge Anlı, İsa Akman olayı nedir, son dakika gelişmeleri neler? 

Suç unsuru içeren olayların mağdurları Müge Anlı’dan yardım istemeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz sezon ekranda olan bölümlerde ele alınan konulardan biri olan İsa Akman olayı yeni sezonda bir kez daha gündeme geldi. Abdurrahman Çığ’a istismar uyguladığı iddia dilen İsa Akman’ın birçok suçu aynı anda işlediği öne sürüldü.

MÜGE ANLI İSA AKMAN OLAYI NEDİR?

Eniştesinin evlendirme vaadiyle ilk 500 bin liralık senet imzalayan Abdurrahman Çığ, eniştesi tarafından tecavüze uğradığını da söyledi. Çığ’ın ormanda çekilmiş çıplak fotoğraflarıyla Müge Anlı’ya başvurduğu öğrenildi. Hakkında tecavüz ve dolandırıcılık suçlaması bulunan enişte İsa’nın 2019 yılında ölümle sonuçlanan bir vukuatının da olduğu ortaya çıktı. İddiaya göre, İsa’nın yaptığı peynirleri yiyen 9 kişi sağlık sorunları yaşadı 1 kişi de yaşamını yitirdi.

Eşinin kardeşine işkence ettiği, dolandırdığı, istismar ettiği iddia edilen İsa Akman’ın genç adamın dini duygularını da istismar ettiği söylendi. Öte yandan eniştenin Abdurrahman Çığ’ı işbirliği yaptığı Afyon’daki bir hocaya da götürdüğü söylendi. Kısmeti bağlı olduğu için evlenemediğine inandırılan genç adam, Afyon’da hoca olduğu iddia edilen kişi tarafından okunduğuna ve kısmetinin açıldığına ikna edilerek burada da 3 bin lira parasının alındığını söyledi. İsa Akman’ın 1978 doğumlu ve şoför olduğu öğrenildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.