Mossad casusları ifadelerinde ne dedi?

Tüm ayrıntıları bir bir anlattı. Gizli bilgileri gözler önüne serdi. Mossadlı casusun ifadeleri ortaya çıktı. Casuslar, Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrencilerin bilgilerini Mossad’a servis ediyorlardı. MİT ekibi tarafından belirlenen casuslar, bir yıl boyunca adım adım takip edildi. Gerekli hazırlıklar yapıldı. Ardından 200 kişilik o ekip, operasyon için düğmeye bastı. Üçer kişilik 5 ayrı hücrede faaliyet gösteren Mossad casusları, 4 ilde düzenlenen baskınla yakayı ele verdi. 

“TÜRKİYE’DE BÖYLE OPERASYON YOK”

Operasyonda tutuklanan M.A.S isimli casusun ifadesine ilişkin bilgileri CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ aktardı. MİT’in 200 kişilik istihbarata karşı koyma timlerinin adım adım takibiyle operasyonun gerçekleştiğini söyleyen Uludağ, bu yönlü büyük bir casusluk operasyonun Türkiye’de daha önce yapılmadığını söyledi.

CASUS, ŞİRKET SAHİBİ 

M.A.S isimli bir casusun Türkiye’de yabancı öğrencilere danışmanlık hizmeti veren bir şirketin sahibi olduğunu belirten Uludağ, “Yurt dışından gelen öğrencilerle hizmet vermesi gayet doğal. MOSSAD tarafından doğru olarak seçilmiş bir isim. MOSSAD onlar üzerinden kendisine casus devşiriyor.” dedi.

“BİLGİLERİ SIZDIRDIM” İTİRAFI

Uludağ, M.A.S’nin ifadesinde, MOSSAD ajanlarının önce kendisiyle sosyal medya üzerinden iletişim kurduklarını, Arap kökenli olduklarını ve Türkiye’ye öğrenci göndermek istediklerini söyleyerek iletişim kurduklarını belirttiğini ifade etti. M.A.S’nin diyaloglar ilerledikçe Türkiye’deki öğrencilerle ilgili bilgi istediklerini aktardığını kendisinin de bu bilgileri temin ettiğini itiraf ettiğini söyledi.

ÖNCE ZÜRİH SONRA KONYA

Daha sonra fiziki buluşmanın gerçekleştiğini söyleyen Uludağ, “M.A.S ile MOSSAD ajanları Zürih’te farklı tarihlerde buluşuyor. Zürih’ten sonra Konya’da buluşuyorlar. MİT bu görüşmeleri adım adım takip ediyor. M.A.S buluşmalarda verdiği bilgiler karşılığında para aldığını söylüyor. Gizli bilgileri dosyaya nasıl şifrelediğini MOSSAD ajanları gösteriyor.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir