MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçının sonunda alana girerek oyuncuya saldıran taraftar gözaltına alındı

İl Emniyet Müdürlüğünün toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, “4 Eylül Pazar günü Eryaman Stadyumu’nda MKE Ankaragücü ve Beşiktaş kale ardı tribününden saha içine atlayarak Beşiktaşlı futbolculara fiziki atakta bulunan B.Ö. isimli şahıs gözaltına alınarak hakkında gerekli süreçler başlatılmıştır.” sözü kullanıldı.

“Beşiktaş topluluğundan da özür diliyorum”

Spor Toto Muhteşem Lig’in 5. haftasında, alanında Beşiktaş’a 3-2 yenilen MKE Ankaragücü’nün Lideri Faruk Koca, alana giren taraftarın, Beşiktaşlı bir futbolcuya tekme atmasına ait, “Bu yapılan aksiyon en çok Ankaragücü’ne ve Ankaragücü topluluğuna ziyan vermiştir. Nitekim bu manada üzgünüm ve Beşiktaş topluluğundan da özür diliyorum.” dedi.

Koca, maçın akabinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Maçtan çok maçın akabinde yaşanan olayların hatırlanacağını belirten Koca, şu sözleri kullandı:

“Bir taraftarın 4 metreden atlayıp koşup sahanın içinde bir Beşiktaşlı futbolcuya yaptığı hareketi şiddetle kınıyorum. İsimli makamlar gerekli süreçleri yapacaktır. Bu yapılan hareket en çok Ankaragücü’ne ve Ankaragücü topluluğuna ziyan vermiştir. Sahiden bu manada üzgünüm ve Beşiktaş topluluğundan da özür diliyorum. Bu manada yapılması gereken, bizim atacağımız hangi adımlar varsa bunu atmaya hazırız. Yaşanan olaylar ortaya çıkacaktır. Maalesef Beşiktaşlı genç oyuncunun yaşanan olaylardan sonra hem yedek kulübesine ve birtakım futbolculara yakışmayan sözler, küfürlü sözlerle tahriki kelam bahsidir. Biraz daha olaylar ayrıntılı incelenip tespit edilip açıklama yapılacaktır.”

“Hak etmediğimiz bir puanı almak istemediğimizi tekraren söyledim”

Beşiktaş ile oynadıkları maçların çok gergin geçtiğini söyleyen Koca, burada hakem kararlarına azami dikkat edilmesi gerektiğini lisana getirdi.

Hakem kararlarının orantısız olmaması gerektiğini vurgulayan Koca, “Hak etmediğimiz bir puanı almak istemediğimizi tekraren söyledim. Maalesef birtakım kararların, zorlama kararlar olduğunu, bilhassa hayati değer arz eden durumlarda zorlama olduğunu görüyoruz. Bir gerçek var ki büyük ekiplerle ilgili Anadolu’da aleyhte bu çeşit kararlar veriliyor. Biraz daha itidalli davranmak gerekir. Bilhassa bizim oyuncularımızın gösterdiği performansın karşılığı bu olmamalıydı. Kimi kararlardan ötürü bu türlü bir sonuç elde etmemizden ötürü da kederimizi söz etmek istiyorum. Bütün oyuncularımı performanslarından ötürü kutluyorum.” dedi.

“Yanlışın gerisinde durmayız”

Koca, bir daha bu türlü olaylar yaşanmamasını dileyerek şunları kaydetti:

“Biz kendimizin yapması gereken müdahaleler ve cezalar ne varsa onu da yaparız. Bu türlü bir kompleksimiz yok. Yanlışın gerisinde hiçbir vakit durmayız, durmayacağız da. Bu bir oyun, centilmence geçmesi lazım. Ahmet liderimizle (Çebi) birlikte bu sene Ankaragücü-Beşiktaş topluluğunu daha yakınlaştıracak hareketler yapmamız gerektiğini söyledim. Bu da yapacağız. Ben gideceğim Beşiktaş taraftar derneklerine onlarla oturup sohbet edeceğim. Ahmet lider gelecek bizim derneklerle sohbet edecek. Zira Ankaragücü-Beşiktaş maçlarının bu türlü gergin geçmesinin Türk futboluna hiçbir katkısı yok, olamaz da. Bilhassa yöneticiler olarak bu sorunun tahliliyle ilgili acilen adım atmamız gerektiğini belirtmek istiyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*