Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun el sıkışmadığı argümanına fotoğraflı cevap

28 Ekim 2017 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı misyonundan istifa ettirilen Melih Gökçek, Twitter hesabı üzerinden İstanbul’daki CHP mitingi öncesi Florya’daki buluşmalarda İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş’ın elini sıkmadığı imgeleri içeren bir görüntü paylaşıp ortalarının bozuk olduğunu tez etmişti.

Gökçek, “Haydi bakalım durumu bana bir izah edin… Ekrem herkesle tokalaşıyor, Mansur ayağa kalkmıyor, kolları bağlı ve Ekrem tokalaşmıyor… Mansur’un yüzü resmen turşu satıyor… Ben ‘bunlar birbirinin tabanını oyuyor’ dediğimde, melih uyduruyor diyorlardı… Gökçek diyorsa doğrudur” tabirlerine yer vermişti.

Görüntü, kısa müddette iktidara yakın toplumsal medya hesapları tarafından paylaşılarak sirkülasyona sokulmuş ve toplumsal medya üzerinden de konuşulmuştu.

‘EL SIKIŞMADI’ ARGÜMANINA FOTOĞRAFLI CEVAP

Bunun üzerinde belediyeye dair haber paylaşan İBB Haber, İmamoğlu ve Yavaş’ın tıpkı gün el sıkıştığı imajlar paylaşılıp “Birtakım haber sitelerinde, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın miting alanında tokalaşmadığı argüman edildi. Halbuki İmamoğlu ve Yavaş, Florya’da buluştu ve mitinge birlikte gitti” sözlerine yer verdi.

Yavaş ve İmamoğlu

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.