Kripto Para Milyarderi: Bu Altcoin’den Onmilyonluk Aldık!

Kripto piyasasının Celsius, Three Arrows Capital (3AC), Voyager Digital, Terra çöküşünden muzdarip olduğu fırtınanın ortasında, boğa piyasasına özgü büyük ölçekli alımlar görünüyor. Kripto para milyarderi Mike Novogratz’ın fonu Galaxy Digital, 75.6 milyon dolar değerinde ETH satın aldı. İşte detaylar…

Kripto para fonu için 75.6 milyon dolarlık ETH alımı

Trustnodes’a göre Galaxy Corporate Ethereum Fund, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan belgelerde açıklandığı üzere 75,6 milyon dolar değerinde ETH satın aldı. Satın alma işlemi, her biri minimum 100.000 dolar yatırım yapan 21 yatırımcı tarafından yapıldı. Ek olarak, Galaxy Benchmark Crypto Index Offshore, on ek yatırımcı adına 3.25 milyon dolar satın aldı. Bu satın alma için Winklevoss ikizlerinin sahip olduğu bir kripto para borsası olan Gemini, Galaxy Digital’in zaten 1,7 milyar dolarını tutan emanetçi olarak görev yapacak. Galaxy Digital, açıklamasında aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Fonlar doğrudan Ether’e yatırım yapıyor. Fiyatı Bloomberg Galaxy Ethereum Endeksine (“ETH”) dayanıyor. Bu nedenle, yatırım, temel bir piyasadan alınan sanal ETH ile ilgili değil, açık piyasada mevcut olan ETH ile ilgili olduğu için fiyatı etkileyecektir.

Ethereum (ETH) fiyatı yükseliş rallisine saplandı

Bir hafta boyunca Ethereum fiyatı yüzde 20’den fazla bir artış gördü. Uzmanlara göre, çok önemli bir psikolojik noktaya, 200 günlük EMA’ya ulaştı. ETH’nin fiyatı sadece yedi gün içinde neredeyse 1.000 dolardan 1.600 dolara yükseldi. Şimdilik yeni direnç noktası olabilecek noktada zirveye ulaşmış görünüyor. Kripto endüstrisindeki birkaç ilgili oyuncunun yakın tarihli bir anketine göre, Ethereum için fiyat duyarlılığı yükselişte ve Ethereum’un 2022’nin sonunda ortalama 1.711 dolar ve 2030’un sonunda 4.412 dolar değerinde olabileceği tahmin ediliyor.

Bununla birlikte, bu ralliyi, özellikle sekiz aydır düşüş trendinde olduğu için, fiyatın yükselip ardından düştüğü olası bir boğa tuzağı olarak gören eleştirmenler var. Goldman Sachs’ın alıcılar listesindeki yatırımcıların bir parçası olabileceğine veya en azından Mart ayından bu yana müşterilerine Galaxy Ethereum fonunu sunmaya başladığından beri yatırımcıları çekebileceğine inanılıyor.

Bu satın alma, gecikmeler nedeniyle Eylül ayına kadar tamamlanması tahmin edilen Merge güncellemesinden önce meydana gelen Ethereum için bir miktar yükseliş ivmesinin ortasında geldi. Bu birleşme, daha fazla gecikme olmazsa Ethereum’u Bitcoin tarafından kullanılan proof of work (PoW) yerine proof of stake (PoS) mekanizmasını kullanan bir kripto para birimine dönüştürecektir. Birkaç analiste göre, Ethereum’un bu değişiklik yapıldığında takdir etmesi bekleniyor.  Satın almanın önemini ise vurgulamak gerekiyor. 75,6 milyon dolarlık yatırım, 2021’in başından bu yana en büyüklerden biri.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*