İstanbul’da fırtınadan yansıyanlar

Önüne ne kattıysa uçurdu. Dalgaları kabartıp sahile vurdu. Çatıları kaldırıp sokaklara savurdu.

İstanbul’da geçtiğimiz iki gün boyunca devam eden şiddetli lodos fırtınası, megakentte yaşayanları alışık olmadıkları manzaralarla karşı karşıya bıraktı. Şiddetli rüzgarın etkisi, kentin birçok noktasından kameralara yansıdı. O görüntülerden biri Beylikdüzü’nde kayda geçti. Yakuplu Mahallesi’nde bulunan bir sitenin açık otoparkında şiddetli esen rüzgarın etkisiyle yerden havalanan suntalar, o sırada otoparkta bekleyen bir kişiye çarptı. Hafif yaralanan ve hastaneye kaldırılan şahsın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Büyükçekmece sahilindeki bir araç da fırtınanın kurbanı oldu. Marinada park halinde bulunan araç, hızı saatte 130 kilometreyi bulan şiddetli rüzgarın etkisiyle denizden yükselen dev dalgaların etkisiyle suya uçtu. Neyse ki o sırada aracın içinde kimse yoktu. Yavaş yavaş suya çekilen araç, çevredekilerin cep telefonu kameraları tarafından kayda alındı.

Kent genelinde fırtına nedeniyle çatısı uçan onlarca binadan biri de Kağıthane’deydi. Gürsel Mahallesi’ndeki binanın çatısı büyük bir gürültüyle yola savruldu. Bir otomobili kullanılamaz hale getiren olay güvenlik kameraları tarafından anbean kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.