İçişleri Bakanlığı’ndan SMS’li ihtar

İçişleri Bakanlığı, Kurban Bayramı tatilini kent dışında geçiren vatandaşların dönüşlerinin başlamasıyla birlikte trafikte oluşan yoğunluk nedeniyle şoförleri ve yolcuları uyardı. Bakanlık gönderdiği SMS ile emniyet kemeri kullanımına dikkat çekerken, yasal sürat hududuna da uyulmasını istedi.

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili yarın sona erecek olmasıyla birlikte, tatilini kent dışında geçirenlerin dönüş seyahati da başladı.

Bu yıl Kurban Bayramı trafik önlemlerini 7-18 tarihleri ortasında alan İçişleri Bakanlığı Emniyet ve Jandarma trafik üniteleri, dönüş trafiğinde rastgele bir olumsuzluk yaşanmaması için karayollarında tedbirlerini artırdı.

BAKAN SOYLU UYARDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, toplumsal medya hesabından bayram dönüşü artan trafiğe dikkat çekerek, “Lütfen dönüş yolunda trafik kurallarına uyalım” iletisi paylaştı. Ayrıyeten içişleri Bakanlığı, tüm GSM operatörlerinden şoför ve yolculara ikaz bildirisi da gönderdi. Bildiride; “Dönüş yolunda emniyet kemeri takılı, telefonunuz uzağınızda, suratınız yasal hudutta olsun. Sevdiklerimize kavuşmak için lütfen trafik kurallarına uyalım. Güzel yolculuklar” denildi. İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*