Hadid kardeşler Filistin’e 1 milyon dolar bağışladı


Yapılan bağışın Gazze’deki çatışmalardan etkilenen çocuklar ve aileler için çalışan dört insani yardım kuruluşuna eşit olarak dağıtılacağı bildirildi. Bu yardımın özellikle savaşın yıkıcı etkilerini hafifletmek amacıyla kullanılacağı belirtildi.

CANNES FİLM FESTİVALİ’NDE DESTEK

Bella Hadid, bu yıl 77’ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali’ne katıldı ve burada Filistin’e desteğini gösterdi. Ünlü model, Filistin direnişinin sembolü haline gelen kefiyeden yapılma elbisesi ile dikkat çekti.

Bella Hadid, daha önce de Gazze’deki savaşla ilgili açıklamalar yapmış ve 2021 yılında New York’ta düzenlenen Filistin yanlısı bir yürüyüşe katılmıştı.

BELLA HADİD’İN AÇIKLAMALARI

Son zamanlarda sessiz kaldığı için eleştirilen Bella Hadid, sosyal medyada bir açıklama yaparak, “Sessizliğim için beni bağışlayın. Her gün ölüm tehditleri alıyorum. Telefon numaram sızdırılmış ve ailem tehlikede. Artık sessiz kalmayacağım. Korku bir seçenek değil” dedi. Hadid, Filistin’deki çocukların ve insanların sessiz kalmamalarını beklediklerini belirtti.

GİGİ HADİD’İN MESAJI

Gigi Hadid de konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Düşüncelerim, bu haksız trajediden etkilenen ve her gün bu çatışma nedeniyle çoğu çocuk olmak üzere masum canlar alan herkesle birlikte” ifadelerini kullandı.

Gigi Hadid, Filistin mücadelesine ve işgal altındaki hayata karşı derin bir empati duyduğunu ve Yahudi dostlarına zarar vermek istemediğini belirtti.

HADİD AİLESİ’NİN GEÇMİŞİ

Hadid kardeşlerin babası Muhammed Hadid, Kasım 1948’de Nasıra’da doğdu. Aile, İsrail güçlerinin şehri ele geçirmesi üzerine önce Suriye’ye, ardından ABD’ye göç etti.

Muhammed Hadid, California’da lüks oteller ve yerleşim yerleri inşa eden başarılı bir iş insanı oldu. Gigi, Bella ve Anwar adında üç çocuğu bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx