GTX 16 ve RTX 3000 Ekran Kartlarında Fiyat İndirimleri Planlanıyor

Bildiğiniz üzere DLSS 3 teknolojisi sadece GeForce RTX 4000 serisine özel olarak sunulmuştu. Bu da açıkçası yeni ekran kartı almak isteyenleri “Ada Lovelace” mimarili modellere yöneltmek için yeterli bir sebep. NVIDIA üretim ortakları ise mevcut GeForce GTX 16 ve RTX 3000 GPU envanterini temizlemek için küçük ama etkili fiyat indirimleri getirmeye hazırlanıyor.

APAC merkezli Channel Analysts’ten alınan raporlara göre, ana akım ve eski ekran kartlarına olan talep dibe vuruyor. Firmalar için kötü olan şu ki, eski nesil GPU’ları elinde bulunduran birçok NVIDIA ortağı var. Yayınlanan rapor, ortakların müşteri çekmek için küçük fiyat indirimleri uygulayacağını belirtmiş.

MyDrivers, fiyat indirimlerinin hiçbir şekilde büyük ölçekli olmayacağını söylüyor. İndirimlerden en çok yararlanacak kart ise GTX 1650 ve GTX 1630 olacak.

NVIDIA halen RTX 4060 ve RTX 4050 kartlarını piyasaya sürmedi. Bu nedenle alt segmentlere inmek isteyen müşterilerin karşısında RTX 3060/Ti gibi seçenekler var. RTX 3060 Ti, yakın zamanda GDDR6X bellek arabirimiyle güncellenmişti. Şirket ortakları da elindeki stoğu eritmek için bazı RTX 3000 modellerinde indirime gitmek isteyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir