Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç Kulüpler Birliği’nin yeni lideri oldu

Kulüpler Birliği Vakfı’nın olağan genel konsey toplantısı sona erdi. Fenerbahçe Spor Kulübü lideri Ali Koç, başkanlığa seçildi.

Vakfın mevcut lideri Trabzonspor Kulübü Lideri Ahmet Ağaoğlu, daha evvel yaptığı açıklamada bu vazifesini bırakacağını tabir etmişti.

‘KENDİSİNE MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM’

Ahmet Ağaoğlu, “Kulüpler Birliği’nin olağan genel konseyi gerçekleşti. Başkanlık sürecimi tamamladım. Sayın Ali Koç misyonu devraldı. Kendisine ve idare konseyine muvaffakiyetler diliyorum. Federasyonumuzda yeni bir lider ve idare var. Çok sağlam bir irade gördüm. Meselelerin tahlilinde ne kadar yapan olduklarını gördük. Hem Ali Koç liderime hem de Mehmet Büyükekşi liderime iyi olsun diyorum. Futbolumuzun sıkıntıları azalacağına, artarak devam etti. Son 1 yıl içinde hem TFF’nin istifası, harika seçimli genel şura, naklen yayın ihalesinde istenen sonucun elde edilmemesi, onun sonrasında yaşanan istifalar… Hepsini bir ortada yaşadığımız bir süreçti” diye konuştu.

‘BU MİSYON HAYLİ AĞIR BİR YÜK’

Başkanlığa seçilen Koç ise, “Ahmet Ağaoğlu’na teşekkür ederim. Esasen çok ağır işlerimiz var. Bu vazife de epeyce ağır bir yük. Ağaoğlu çok kritik bir süreçte başkanlık yaptı. Her vakit kulüplerin gereksinimlerine nazaran çalıştı. Hepimiz ismine işler yaptı ve çıtayı çok yükseltti. Tebriklerimizi sunduk. Ahmet Ağaoğlu, idare konseyimizde olmayı kabul etti. Sıkıntılar kronikleşiyor. Şahsen toplantıya katılmadım fakat yeni TFF ile toplantıya Ağaoğlu gitti. Birinci günlerin performansı, gelecek için umut vadediyor. Kulüpleri dinleyecekler üzere, bu çok değerli. Yeni TFF’de kulüplerin muhtaçlıklarını dinleyecek üzere bir durum var. Eski TFF’de bu bahiste uzaklık alamıyorduk, şu 2-3 günde alınan ara bile çok değerli” dedi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.