Eşine kaçıran Mithat Topal ve iki kişiye 14 yıl hapis cezası istendi

İki arkadaşından yardım aldı, boşanma aşamasındaki eşini kaçırdı. İddiaya göre bir çocuk annesi Şilan Topal, 7 yıllık eşi Mithat Topal’dan şiddet görüyordu. Daha fazla dayanamayıp ailesinin yanına döndü boşanma davası açtı. 7 Eylül’de Şilan Topal, ailesinin İstanbul Şişli’deki evinin önündeyken Mithat Topal tarafından ailesinin gözleri önünde zorla taksiye bindirilerek kaçırıldı. Aile şikayetçi oldu. Polis her yerde kaçırılan kadını aradı.

Şilan Topal, Gaziosmanpaşa’da iki gece zorla tutulduğu evde bulundu. Zorba eş Mithat Topal ve ona yardım eden Maksut Yıldız tutuklanırken, Rahim Maral serbest bırakıldı. Savcılık tarafından Mithat Topal, Rahim Maral ve Maksut Yıldız hakkında ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 14 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianameyi inceleyen İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi kaçırılma olayının Gaziosmanpaşa’da sona erdiği belirterek, davayı yetkisizlik kararı ile Gaziosmanpaşa Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Şüpheliler önümüzdeki günlerde Gaziosmanpaşa Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir