Erdoğan: Temmuz ayında enflasyon farkları ile milletin her kısmını rahatlatacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi 29. Olağan Genel Konseyi ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle oldu:

“Türkiye’nin 2022’nin birinci çeyrek büyümesinin yaklaşık yarısını ihracatımız sırtlamış vaziyette. Bu tablo ülkemizi yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla ile büyütme maksadı doğrultusunda emin adımlarla yürüdüğümüzün ispatıdır.

Sağlık kriziyle başlayıp Karadeniz’in kuzeyindeki savaşla güvenlik krizine evrilen ve global ekonomik krizi tetikleyen süreçte bu muvaffakiyetlerin elde edilmesi hepimiz için kıvanç vericidir. Bu başarıyı ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumluluklar var. Yerli arabamız TOGG’un kıssası bunun en somut örneğidir. Kapasite artırımı, yeni yatırım üzere prosedürlerle üretimini yükseltmek isteyenlerin yanında olacağız. Bizim kimsenin şahsı, mezhebiyle bir sıkıntımız yok.

Bizim tek gayemiz ülkemizin istihdamını artırmaktır. Siz kâfi ki planınızı, projenizi içtenlikle ortaya koyun, başka tüm problemleri çözeriz. Dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren 100 bin ihracatçımıza büyük vazifeler düşüyor. Sizlerin vizyonu, azmi ve mahareti sayesinde global meydan okumalar sergileyebiliyoruz.

İHRACATIMIZI 2 KAt ARTIRMANIN ÖNÜNDE MAHZUR GÖRMÜYORUZ: Karşılaştığımız pürüzler sebebiyle programımızın biraz gerisinde kalsak da ihracatımızı 2 kat artırmamanın önünde mani göremiyoruz.. Geçtiğimiz 20 yılda sıhhat, eğitim, güç alt yapısı sayesinde dünyanın önde gelen ihracat üslerinden biri olmaya devam ediyoruz. Kapasitelerimizi süratle artırma, yeni yatırımlarla katlayarak büyütmemiz devam etmektedir.

Krizler tedarik merkezlerinin yine şekillenmesini zarurî hale getirdi. Bu mevzuda öne çıkan ülke Türkiye’dir. Dünyanın en büyük ihracat üslerinden biri olma yolunda ilerliyoruz. Bu yıl sonu için belirlediğimiz 250 milyar dolar ihracat sayısını ziyadesiyle geçeceğimiz anlaşılıyor.

OYUNLARI BOZA BOZA ÜLKEMİZİ BÜYÜTTÜK: Vesayetten darbeye, terör aksiyonlarından ekonomik tuzaklara kadar birçok oyunları boza boza ülkemizi büyüttük. Ülkemizin Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra pastadan en az hissesi almasını sağlayan zihniyetle uğraştık. Kendi refah ve güvenlikleri haricinde hiçbir şeyi umursamayanlara karşı ülkemizi güçlendirdik.

Bölücü terör örgütüne en ağır darbeleri indirdik. Ülkemizi kuşatma teşebbüslerini boşa çıkardık. Hududumuzun ötesinde bizi rahatsız eden kim olursa olsun oralara da gitmeye hazırız dedik. Şu an Irak’ta devam eden Pençe-Kilit operasyonlarıyla teröristlerin inlerine girmeye devam ediyoruz. Rabbim şehitlerimizin yerini cennet eylesin. Dökülen kanların hesabını misliyle teröristlerden soruyoruz.

BEDELİNİ YARGI ÖNÜNDE ÖDETECEĞİZ: Terörün siyasi uzantılarıyla da hukuk içerisinde çabamızı sürdürüyoruz. Bölücü örgütün uzantılarının Kadıköy’de polisimize saldırmaları, terörist başını öven sloganlar atmaları provokasyondan öte kalleşliktir, namussuzluktur, kanı bozukluktur. Milletvekilliği dokunulmazlığı hiç kimseye güvenlik güçlerine hakaret etme hakkı tanımaz. Dünkü alçaklığın faillerine bedelini yargı önünde ödeteceğiz.

TEMMUZ AYINDA ENFLASYON FARKLARI İLE MİLLETİN HER KESİTİNİ RAHATLATACAĞIZ: Temmuz ayında enflasyon farklarıyla, ocak ayında fiyatlardaki düzenlemelerle milletimizin her kısmını daha da rahatlatacağız. Enflasyonun geçtiğimiz aralık ve ocak gerçekleşmeleriyle sırtımızdan kurtulacağımız 2023 şubat, mart aylarından itibaren artık bu sıkıntıları da kıymetli ölçüde geride bırakmış olacağız.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*