EGM’den Canan Kaftancıoğlu’na Suç Duyurusu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sandık görevlilerine seslenerek, kolluk kuvvetlerine oy kullanabilmeleri için verilen 142 belgesiyle mükerrer oy kullanılabileceği uyarısı yaptı. Bu sözlere ilişkin Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı, Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

‘Utanması olmayan ahlaksız yapar bunu zira’

Seçime bir gün kala CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sandık görevililerini uyardı. 

Sosyal medya hesabından seçime ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Kaftancıoğlu, ‘Kolluk kuvvetleri 142 belgesinin orijinali (ıslak imzalı) ile oy kullanabilirler ve belgeyi sandık başkanına teslim etmek zorundadırlar! Fotokopi ya da başka bir belgeyle sandığınızda oy kullanmak isteyen olursa asla izin vermeyin. Yakaladığınız olduğunda tutanak tutun. Okul avukatınızla görüşüp hızlıca kişi hakkında suç duyurusunda bulunmayı ihmal etmeyin. Suratına da tükürebilirsiniz diyeceğim ama tükürüğünüzü ziyan ermeyin. Utanması olmayan ahlaksız yapar bunu zira’ diye yazdı.

‘Bu yalan, iftira ve hakareti kabul etmiyoruz’

Kaftancıoğlu’nun paylaşımının hemen ardından Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada ‘Türk jandarmasına ve Türk polisine hakaret etmek için fırsat kollayan Kaftancıoğlu, asla gerçek olmayan ve kendisi tarafından uydurulan bir isnat ve iftira üzerinden seçimin güvenliğini sağlayan kahraman polisimiz ve kahraman jandarmamızı hedef aldı ve yüzüne tükürülmesi gerektiği alçaklığında bulundu. Kaftancıoğlu’nun ifadeleri, algı operasyonu yaratmaya yönelik düpedüz bir yalandır. Bu yalan, iftira ve hakareti kabul etmiyoruz, müfterinin kendisine iade ediyoruz. Vatandaşlarımızın zihnini bulandırma amacı taşıyan ve dezenformasyonun tipik bir örneği olan paylaşım, Canan Kaftancıoğlu’nun tıynetini de açıkça ortaya koymaktadır. İftiraları ve yalanları nedeniyle Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır’ denildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*