Ece Erken, Benan Kocadereli’den şikayetçi oldu

Ocak ayında eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu kaybeden Ece Erken, acısı dinmeden tehditler almaya başlamıştı.

İddiaya nazaran eşinin ağabeyinden tehdit bildirileri alan Erken de, “Kardeşinin mallarına çökmüşsün” karşılığını vermişti.

Ece Erken’in bu karşılığına ise Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşi, Benan Kocadereli’den bir sav geldi.

“Mal kaçıran öbür biri”

Kocadereli, bir magazin programına gönderdiği iletide, “Yok o denli bir şey, her şey bilgim dahilinde. Mal kaçırma değil onun ismi. Her şey Naz ve Eda’nın. Asıl mal kaçıran diğer birisi” cümlelerini kullanmıştı.

“Mal kaçıran diğer birisi” argümanının maksadında olan Ece Erken de bu cümlelere karşılık olarak avukatlarıyla bağlantıya geçti.

Eski eşten şikayetçi oldu

Benan Kocadereli’den şikayetçi olan Erken, dava açtı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan şikayet dilekçesinde ise şu tabirler aktarıldı;

“Müvekkilimiz Ece Erken’i ima etmiştir”

“Benan Kocadereli, müvekkilimizin müteveffa eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşi olmakla birlikte Naz ve Eda’nın annesidir. Kuşkulu, program yorumcusuna ‘Asıl mal kaçıran diğer birisi’ halinde bildiri atmış ve haber yorumcuları da müvekkilimiz Ece Erken’i ima etmiştir.

Müvekkilimiz bundan aylar evvel müteveffa eşinin mirasını reddettiğini bildirmiş ve yalnızca eşinin katillerinin peşinde olacağını bildirmiştir. Kuşkulu, bir magazin programı aracılığıyla yaptığı açıklamalarla, güya müvekkilimiz reddi miras yaptığı eşinin hayat sigortasından elde ettiği paraya talip olduğu tarafında kanaat oluşturmaya çalışmakta, müvekkilimizin kamuoyu önünde küçük düşmesi için efor göstermektedir.


“Şeref ve saygınlığı rencide etmeye yöneliktir”

Yapılan hareket, daha evvel reddi miras yaptığını açıklayan ve eşinin terekesine ait rastgele bir talebinin bulunmadığını açıklayan müvekkilimizin onur, erdem ve saygınlığını rencide etmeye yöneliktir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*