Şeker Hastalığı Neden Olur ve Diyabet Tiplerine Göre Sebepleri

Şeker hastalığı neden olur sorusunun bir çok cevabı bulunmaktadır. Şeker hastalığı neden olur cevaplarının arasında; Genetik yapınız, etnik kökeniniz, yaşadığınız farklı sağlıksal sorunlar ve çevresel faktörler yer almaktadır. Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi farklı türde şeker hastalığı tipleri olup her şeker hastalığının farklı sebepleri bulunmaktadır. İlgili yazımıza "Şeker Hastalığı Tipleri" linkinden erişebilirsiniz. Her tip şeker hastalığına yani…

Şeker Hastalığı Tipleri: Tip 1 , Tip 2 , Tip 1.5 ve Gebelik Diyabeti

Şeker hastalığı tipleri arasında en yaygın olarak bilinen türler Tip 1 ve Tip 2 Diyabet olmasına rağmen aslında diyabetin bir çok farklı çeşidi bulunmaktadır.  Yazımızda Tip 1 ve Tip 2 diyabete ek olarak Tip 1.5(Lada) diyabet ve gestasyonel diyabet yani gebelik diyabetlerinin ne olduğunu belirtilerini inceleyeceğiz.

Şeker Hastaları Ne Yemeli, Ne Yememeli?

Şeker hastaları ne yemeli, ne yememeli konusu şeker hastalığına yakalanan kişilerin önem vermesi gereken konulardan biri. Bu sebeple yazımızda nişasta, protein, sebze, meyve, yağ ve içecekler olarak şeker hastalarının yani diyabet sorunu olanları ne yemesi ve ne yememesi gerektiğini inceledik.

Tip 1 ve Tip 2 Diyabet Farkları Nelerdir?

Tip 1 ve Tip 2 diyabet farkları nelerdir inceleyeceğiz.Tip 1 diyabet ve Tip 2 diyabet çeşitlerinin her ikisi de normal kan şekeri seviyelerinden yüksek olması sebebiyle oluşmasından dolayı karıştırılmaktadır. Aynı karakterde olmasına rağmen hastalık koşulların oluşma sebebi ve gelişme evreleri farklı işlemektedir.

Şeker Hastalığına İyi Gelen Bitkiler

Şeker hastalığına iyi gelen bitkiler listesinde yer alan üç mucizevi bitkiyle şeker seviyenizi kontrol edebilirsiniz. Yazımızda şeker hastalığı için verdiğimiz şifa kaynağı bitkiler ve baharatların bilimsel araştırma sonuçları da yer almaktadır.