‘Demir Yumruk’ operasyonu şüphelisi evsiz: ‘Bin lira teklif edip üzerime şirket açacaklarını söylediler’

Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Cürümlerle Uğraş Şubesi grupları, 10 aylık teknik ve fiziki takip sonucu demir- çelik dalında faaliyet gösteren 3 farklı hata örgütüne yönelik ‘Demir Yumruk’ operasyonu düzenledi.

Ankara merkezli 29 vilayette, 105 milyar TL’lik uydurma faturayla kamuyu 25 milyar ziyana uğratan şirketlere yönelik operasyonda, ortalarında Erol Eşrefoğlu’nun (Evcil) da bulunduğu 323 kuşkulu gözaltına alındı.

“SOKAKLARDA KALDIĞIM İÇİN KABUL ETTİM”

Gözaltına alınan şüphelilerden Mustafa G., savcılık sözünün akabinde özgür bırakıldı. Mustafa G., tanımadığı şahıslarla para karşılığı kimlik bilgilerini paylaştığını belirterek, “İzmir’de fuarda gezerken yanıma tanımadığım arkadaşlar geldi. Benim üzerime şirket açacaklarını söyleyerek bin lira para teklif ettiler. Ben de sokaklarda kaldığım için kabul ettim. ‘2 ay sonra şirket kapanacak’ demişlerdi. Fakat ben 2 ay sonra bunlara ulaşamadım. Mağdur oldum. Ankara’da üzerime şirket açılmış. Ben 2 ay sonra vergi dairesine gittim, vergi dairesinde şirket açıldığını öğrendim. Vergi şifremi değiştirdim. 2 sene sonra kuşkulu olarak gözaltına alındım, mağdurum. Sözümü verdim, geri gidiyordum. Şirketi kapattırmak için Ankara’ya geldim. Şirketi kapatamadım” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*