Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay kimdir? Fuat Oktay kim ile evleniyor?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Siyasetleri Heyeti Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin hayatlarını birleştirecek.

Edinilen bilgiye nazaran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın nişan yüzüklerini taktığı çift ilerleyen günlerde dünya konutuna girecek.

FUAT OKTAY KİMDİR?

Fuat Oktay,1964 yılında Yozgat-Çekerek’te doğdu. 1985 yılında, Çukurova Üniversitesi, İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra üniversitede araştırma vazifelisi olarak çalıştı.

1990 yılında, ABD’de otomotiv kesiminin merkezi Detroit’teki Wayne State Üniversitesi’nde imalat mühendisliği ve işletme alanlarında yüksek lisans programlarını tamamladı. Tıpkı üniversitede sanayi mühendisliği alanında doktora derecesini alarak, havacılık ve otomotiv sanayisi alanlarında uzmanlaştı.

Beykent Üniversitesi’nde İşletme Kısım Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı yaptı. Hem kamu hem de özel olmak üzere, birçok şirkete danışmanlık hizmetlerinde bulundu, bu şirketlerin kimilerinde genel müdür, lider yardımcısı ve idare şurası üyeliği misyonlarını üstlendi.

TUSAŞ İdare Heyeti üyeliği, Türk Hava Yolları Teknik İdare Şurası üyeliği ve Türk Telekom İdare Konseyi lider yardımcılığı misyonunda bulundu.

2 Ocak 2012 tarihinden 19 Haziran 2016 tarihine kadar T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı misyonunu yürüttü. 19 Haziran 2016-9 Temmuz 2018 tarihleri ortasında da Başbakanlık Müsteşarlığı yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 9 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Fuat Oktay birinci eşinden 2011 yılında ayrıldı. Oktay’ın bu evlilikten 3 çocuğu bulunuyor.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY’IN EVLENECEĞİ HÜMEYRA ŞAHİN KİMDİR?

İstanbul’da doğan Havva Hümeyra Şahin, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Tarih Kısmı’ndan mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Osmanlı Bürokratik Çağdaşlaşması konusunda master yaptı. 2007-2008 yılları ortasında eğitim gayesiyle Londra’da bulundu. İtalyan Roma İşletme Okulu’nda Sanat ve Kültür İdaresi alanında master programına girdi. Ulusal ve memleketler arası projelerde içerik ve konsept danışmanlığı yaptı. Çeşitli edebiyat mecmualarında deneme ve hikayeleri yayınlandı. Lacivert isimli birinci hikaye kitabı 2012 yılında yayımlandı. Hümeyra Şahin, Akşam gazetesindeki köşe yazılarıyla tanınmıştır. Meridyen Derneği’nin başkanlığını yürüttü.

Hâlen Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olarak faal vazife yapmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*