CHP’nin “Ulusal Hane Ziyaretleri” tezine Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’ndan yanıt

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık CHP’nin “Ulusal Hane Ziyaretleri” hakkındaki savları hakkında bakanlığın yaptığı açıklamayı toplumsal medya hesabından paylaştı.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şu biçimde;

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı olarak hayata geçirdiğimiz Ulusal Hane Ziyaretleriyle ilgili toplumsal medyada yer alan bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak için açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, hem Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü uhdesinde Toplumsal Hizmet Merkezlerimiz(SHM)vasıtasıyla hem de Toplumsal Yardımlar Genel Müdürlüğü uhdesinde Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflanımız(SYDV)vasıtasıyla ARZ ODAKLI hizmet anlayışının kıymetli bir kesimi olarak hane ziyaretleri gerçekleştirmektedir.

Bu çalışmalar toplumsal hizmet modellerimiz ve toplumsal yardımlarımız çeşitlendikçe ve hizmetlerimizin sürdürülebilirliğini sağlamak hedefiyle tertipli aralıklarla tekrarlanmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle hayata geçirdiğimiz tüm toplumsal projelerimizde olduğu üzere Ulusal Hane Ziyaretleri programımızda da ‘Bütünleşik Toplumsal Yardım Bilgi Sistemi’nde kayıtlı olan ve sistemli, müddetli yardım programından faydalanan vatandaşlarımızın hanelerine gidecek, bunun yanında arz odaklı hizmet anlayışımız gereği toplumsal dayanaklarımıza erişmekte zorlanan haneleri de (engelli,yaşlı, çocuklu aileler vb)tespit etmek üzere çalışacağız.

Çalışmamız kapsamında Bakanlık işçimizin ziyaret ettikleri hanelerde farklı içeriklerde ve farklı formlarla süreç yapmasının da önüne geçerek,tek tip ve kapsamlı bir
İnceleme Formu’na geçiş yapacağız. 

Sosyal devlet anlayışının bir modülü olarak toplumsal dayanaklarımızın takibi ve dayanağa muhtaçlığı olanların tespiti için başlattığımız yeni çalışmamızı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kısa bir selamlama mektubu ile yürütecek,akabinde de sosyal formlarımızı bütünleşik bir hale getirerek güncelleyeceğiz.
Hal böyleyken Bakanlıkta bugüne kadar yürüttüğümüz hizmet biçimimizin seçim çalışması olarak yansıtılması iyi tarafından baktığımızda bu Bakanlığa ve çalışmalanna dair derin bir cehaletin göstergesiyken, aksi durumda kötücül bir muhalefetin hiçbir ahlaki hudut tanımadığının işaretidir. 

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*