Can Ataklı: Meral Akşener nasıl oldu da ikna edildi?

Korkusuz yazarı Can Ataklı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı Masa’ya dönmesiyle ilgili parti içinden konuştuğu ancak ismini paylaşmadığı bir kişinin görüşlerini köşe yazısında paylaştı. Ataklı’nın aktardığına göre, İYİ Partili bu isim “Meral Hanım hem kamuoyu tepkisini hem de partililerin endişesini de göz önüne alarak geri adım atmaya karar verdi” dedi.

Ataklı’nın bugünkü köşe yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Baştan söyleyeyim Akşener’in geri dönüşü hayırlı oldu.

Hatta masayı devirmesi de bir anlamda hayırlı oldu.

Çünkü Kılıçdaroğu’nun aday olmasından kuşku duyan çok sayıda kişi bu olaydan sonra adeta kenetlendi, böylelikle adaylığının açıklanması çok hızlı biçimde kabul gördü.

Peki Akşener’i masaya dönmeye zorlayan unsurlar neydi?

Bunu bir İyi Partili ile konuştum.

“Akşener’in kararlı tavrı önce hepimiz tarafından alkışlandı” diye söze başladı ve devam etti;

“Ancak kısa sürede iki belediye başkanının aday olmayacağı ortaya çıktı, ardından bizimle birlikte hareket edecek ve kazanabilecek bir aday bulamadık, bu parti içinde ciddi bir sıkıntı yarattı.”

İyi Partili isim daha sonra şöyle devam etti;

Masadan ayrılmamız kamuoyunda tahminimizin üzerinde tepki oluşturdu. Bu da milletvekili hatta bakan olmayı planlayan bazı arkadaşlarımız arasında endişe yarattı. Genel başkana giden pek çok milletvekili baraj altında bile kalınabileceğini ileri sürdüler. Meral Hanım da hem kamuoyu tepkisini hem de partililerin endişesini de göz önüne alarak geri adım atmaya karar verdi.”

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir