Çağdaş Atan: Transfer tahtası açılmayacakmış üzere hareket ediyoruz

Spor Toto Harika Lig takımlarından Yukatel Kayserispor, 2022-2023 dönemi hazırlıklarına başladı.

Kulüp tesislerinde gerçekleştirilen idman öncesi sarı-kırmızılı grubun teknik yöneticisi Çağdaş Atan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yeni dönemin tüm ekiplere iyi olmasını diledi.

Herkesin Türk futbolunun gelişimi ismine bir şeyler yapmaya çalıştığını belirten Atan, “İnşallah bu dönem o gelişimi daha net görebileceğimiz oyunlar olur. Biz bu yolda çalışmak istiyoruz. Aslında emelimiz her vakit düzgün futbol. Ben bu dönem çekişmeli, hoş, uygun bir lig olacağını düşünüyorum.” dedi.

Gazetecilerin “Transfer tahtasının açılması durumunda transfer olacak mı?” şeklindeki sorusu üzerine Atan, “Şu an biz açılmayacakmış üzere hareket ediyoruz. Esasen ekibimizin çok büyük kısmını koruduk. İki tane de kiralık oyuncuyu tekrar kazandırmak istiyoruz. Kulübümüz bunlarla ilgili görüşmelerini sürdürüyor.” sözlerini kullandı.

Bu durumu kriz olarak görmediklerini, bilhassa genç oyuncular için fırsata çevirmek istediklerini anlatan Atan, şunları kaydetti:

“Altyapıdan geçen sene A grupta antrenmana çıkan 9 oyuncu, şu an kamp takımımızda. Onlara da az evvel söyledim. Alanda yüzde yüzlerini verip, burada kendilerini ispat edecekleri bir performans göstermelerini bekliyorum. Her sene 1-2 genç Türk oyuncuyu kadrolarımıza kazandırmak istiyoruz. Onları başka bir gözle izleyip, Kayserispor’a kazandırmak istiyoruz. Bu usul durumları fırsata çevirmek gerekiyor. Oyunculara da bunu söyledim. Hoş bir kamp geçireceğiz. Düzgün çalışacağız, sıkı çalışacağız, az konuşup çok çalışacağız. İnşallah bu dönem gemiyi sağ salim karaya yanaştıracağız. Mustafa Pektemek ve Cenk Gönen geldi. Öbür oyuncularla da idaremizin görüşmeleri devam ediyor.”

Atan, topa sahip olan, önde baskı uygulayan, üçüncü bölgeye mümkün olduğunca fazla oyuncuyu sokabilen bir Kayserispor grubu oluşturmak istediklerini kelamlarına ekledi.

Futbolcular, idmanda uyum hareketlerinin akabinde 5’e 2 pas çalışması yaptı.

Topla yapılan teknik çalışmayla devam eden egzersiz, tam alandaki parkur çalışmasıyla sona erdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*