Bu Ucuz Ve Kolay Numara İle Bahçedeki Otlardan Kurtulmanız Mümkün

Güneş parlarken, biraz bahçede çalışmak büsbütün rahatlatıcı olabilir. Her ne kadar bahçede çalışmayı düşündüğümüzde, temel olarak tohum ekmeyi yahut bitkileri farklı saksılara taşımayı düşünüyoruz. Ne yazık ki, bahçe yabani otlarını temizlemek de bu işin bir modülü. Yalnızca dizlerinin üzerine çöküp yabani otları elle çıkarabilirsin, fakat bu biraz can sıkıcı bir angarya. Neyse ki, yabani otlardan kurtulmanın çok daha kolay bir yolu var. Bu kolay numara size ve bahçenize yardımcı olacaktır. Bu sistemlerle kimyasal eserlere bir ton para vermenize bile gerek yok. Bu teknikle hem paranız cebinize kalacak hem de bahçenizdeki yabani otlardan kurtulacaksınız.

KİMYASALLARA PARA DÖKMEYİN

Yabani otları yok etmek için her türlü süslü kimyasalı satın alabilirsiniz, lakin bu tam olarak sağlıklı yahut etraf için yeterli değildir. Bunun yerine, birebir derecede tesirli (hatta daha etkili) ve hiç agresif olmayan kendi konut üretimi herbisitinizi de yapabilirsiniz – yabani otları yok etme dışında. Pekala, bunu nasıl yaparsın? Çok kolay.

İHTİYACINIZ OLAN GEREÇLER YALNIZCA BUNLAR

  • 480 ml beyaz sirke
  • 140 gr tuz
  • bir tutam bulaşık sabunu
  • büyük bir sprey şişesi

YAPMANIZ GEREKEN YALNIZCA BU:

  • Sprey şişesine beyaz sirke, tuz ve bulaşık deterjanı koyun. Uygun biçimde karıştırın, böylelikle tuz mümkün olduğunca çözülür. Çözünmezse, şişe tıkanabilir.
  • Karışımı yabani otların üzerine püskürtün, lakin bunların hiçbirini çiçek yahut bitkilerinizin üzerine püskürtmediğinizden emin olun, zira bu onların da ölmesine neden olur.
  • Yine de sprey şişesinin tıkanmasıyla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? 240 ml su ve 240 ml sirkeden oluşan bir karışım yapmayı da deneyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*