Bu Kahvaltı İçeceğinde Kolesterol Ve Sindirim Düzeylerini Güzelleştirecek Birçok Vitamin Ve Antioksidan Var

Kahvaltı günün en değerli öğünüdür. Sabahın erken saatlerinden itibaren yanlışsız beslenmeyi almak, günlük zorluklarla yüzleşmek için gerekli olan gücün tedarikini sağlamak için temeldir. Lakin, çabuk yahut tembellikten, günün erken saatlerinden itibaren yanlışsız beslenmenin ne kadar kıymetli olduğunu her vakit hatırlamıyoruz. Yeniden de yanlışsız ölçüde lif, vitamin, mineral ve antioksidan almak bedeninizin daha düzgün çalışmasına ve daha etkin olmasına yardımcı olur. Öteki bir avantaj ise, daha düşük bir iştah algılayarak, sabahın ortasında kendimizi aç bulmaktan ve akabinde kendimizi tatlı ve tuzlu atıştırmalıklarla doldurmaktan kaçınmaktır. Lakin kahvaltının yararları mutlaka burada bitmiyor.

BU KAHVALTI İÇECEĞİNDE KOLESTEROL VE SİNDİRİM DÜZEYLERİNİ GÜZELLEŞTİRECEK BİRÇOK VİTAMİN VE ANTİOKSİDAN VAR

Az evvel söylenenlere ek olarak, kahvaltı tıpkı vakitte metabolizmayı hızlandırarak, bağırsakların düzgün çalışmasını ve kalori tüketimini sağlar. Velhasıl, birçok kişinin düşündüğünün bilakis sabahları yemek yemek kilo vermenize bile yardımcı olabilir. Son olarak, kahvaltı daima yorgunluk ve bitkinlik nöbetlerini algılamaktan kaçınır. Lakin bu sinyalleri hafife almamaya dikkat edin .HAKİKAT ÖLÇÜDE BESİN ALDIĞIMIZDAN EMİN OLMAK İÇİN SABAHLARI NE YEMELİYİZ?

Biraz sonra anlatacağımız içecek, birçok vitamin ve antioksidanın yanı sıra sindirim için yararlı olan uygun bir lif kaynağı içerir. Beslenmeye en ihtimam gösterenler ortasında yıllardır tanınan olan yaygın bir “smoothie” içeceğinden bahsediyoruz. Lakin nasıl hazırlanacağını görelim. Hazırlayacağımız içecek badem sütü, yoğurt, muz ve zerdeçaldan yapılıyor. Bunların hepsi yalnızca sindirime yardımcı olmakla kalmayıp tıpkı vakitte lipid ve kolesterol profilini de denetim altında tutan besinlerdir. Ayrıyeten bu içecek sayesinde kurkumin üzere bağırsak gazını düşürmeye yarayan antioksidanları almak da mümkündür. Bu smoothie’de bulunan vitamin ve mineraller kemikler ve dişler için demir ve kalsiyum iken, tıpkı vakitte kalp için potasyum ve K vitaminidir.BU SMOOTHİEYE HAYRAN KALACAKSINIZ

Kusursuz bir smoothie yapmak için tek yapmamız gereken bir muz, badem sütü, az yağlı yoğurt ve bir tutam zerdeçalı blendera koymak. Daha âlâ bir doku ve daha fazla tazelik elde etmek için muzu karıştırmadan evvel dondurabiliriz. Ayrıyeten, içeceği sindirim için faydalı tohumlarla zenginleştirebiliriz .

Sağlıklı ve süratli bir kahvaltı için smoothiemize kepekli bisküviler yahut şekersiz reçelli peksimet eşlik ediyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.