Boris Johnson’ın düğün partisi, tenkitler nedeniyle Başbakanlık’a ilişkin çiftlik meskeninde yapılmayacak

Getty Images

Boris Johnson ve eşi Carrie’nin düğün partisi, yer seçimine yönelik tenkitlerin akabinde başbakanın çiftlik konutunda (Chequers) yapılmayacak.

Basında yer alan haberlere nazaran Johnson Temmuz ayında Chequers’da bir parti düzenlemeyi planlıyordu.

Başbakanlıktan bir kaynak BBC’ye “hiçbir şeyin zati katılaşmamış olduğunu” ve artık alternatif bir yerin kullanılacağını söyledi.

Boris ve Carrie Johnson geçen yıl Londra’daki Westminster Katedrali’nde az sayıda kişinin iştirakiyle özel bir merasimle evlenmişlerdi.

O devir başbakanlıktan bir sözcü, çiftin bu yıl yaz aylarında aile ve arkadaşlarıyla tekrar kutlama yapacağını ve balayının da o vakte kadar erteleneceğini söylemişti.

Ancak Johnson’ın Perşembe günü kabinesindeki peş peşe istifaların akabinde kendisinin de Muhafazakâr Parti liderliğinden istifa etmesiyle düğün partisi planları mercek altına alındı.

Londra’nın kuzey batısında Buckinghamshire bögesindeki 16. yüzyıldan kalma çiftlik konutu başbakanların resmi ikametgahı.

PA Media

Başbakanlar, kapalı bir yüzme havuzu, yüzlerce dönüm yeşil alana sahip konutu konukları ağırlamak ve birtakım özel kabine toplantıları için kullanıyor.

Johnson, parti liderliğine halefi seçilene kadar süreksiz başbakan olarak vazifeye devam edecek.

Johnson’ın derhal misyondan ayrılmaması kimi kısımlar tarafından eleştiriliyor.

Daha evvel Personel Partisi Genel Lider Yardımcısı Angela Rayner, Johnson’ın yalnızca “düğünü için Chequers’da bir parti” istediği için vazifede kaldığını öne sürdü.

Rayner, Muhafazakar Parti’nin Johnson’ı derhal vazifeden almaması halinde Personel Partisi’nin yaz tatilinden evvel Parlamento’ya bir gensoru önergesi sunacağını söyledi.

Rayner “Johnson’ın önümüzdeki birkaç ay boyunca tutunmaya çalışması kabul edilemez” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*