Bitcoin’de asıl patlama 2024’de mi yaşanacak?

Sürekli Bitcoin ( BTC ) ve genel kripto piyasası düzeltmesi, yatırımcıların varlığın yüksek enflasyonla karakterize zorlu ekonomik zamanlarda yeniden toparlanabileceğine dair göstergeleri izlemesine neden oldu. Bu nedenle, piyasa analistleri, Bitcoin’in ne zaman ayı piyasasının gerisinde kalabileceğine dair çeşitli senaryolar ve zaman çizelgeleri hazırladılar.

Bitcoin’de asıl patlama 2024’de mi yaşanacak?

Kripto tüccarı ve analist Josh Rager, 14 Eylül’deki bir tweet’te, Bitcoin’de önemli bir rallinin 2024’de, yarılanma olayından hemen sonra gerçekleşeceğini öne sürdü.

Tahmini, Bitcoin’in son haftalarda sürekli olarak 20.000 $ seviyesinde konsolide edilmeden önce toparlanma belirtileri gösterdiği bir noktada geliyor. Sonuç olarak Rager, bir sonraki ralliden önce yatırımcıların yol boyunca çeşitli fırsatlar beklemesi gerektiğini kaydetti.

Kripto tüccarı ve analist Josh Rager “Bitcoin’in muhtemelen gelecek yıl için değişeceğini hatırlatın. Gerçek parti, Bitcoin halving sonrası 2024’e kadar başlamaz. Hem Bitcoin hem de sıçramalardan gelen altlar ile daha önce bazı güzel fırsatlar olacak. Tetikte olun ve piyasayı hafta hafta ele alın” dedi.

Yarılanma olayının etkisi

Tüccar, 25 Ağustos tweet’ine atıfta bulunarak, 2024 rallisinin olayları yarıya indirdikten sonra amiral gemisi kripto para biriminin büyüme yörüngesini yansıtacağını belirtti.

Tahminler, bir sonraki yarılanma etkinliğinin, Bitcoin 840.000 bloğa ulaştığında Mayıs 2024’ün başlarında gerçekleşeceğini gösteriyor.

Kripto tüccarı ve analist Josh Rager “BTC, son yarılanmadan bu yana 835 gün geçti ve bu, döngünün dibinin zamanı civarında (birkaç ay önce/sonra ver veya al). Şimdiye kadar, borsa bozulmaya devam etmedikçe Bitcoin dibinin içeride olduğu bir durum var” dedi.

Bitcoin grafiği. Kaynak: TradingView

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*