Bitcoin, ETH, SAND ve SOL: Haftaya Bu Seviyeler Bekleniyor!

Bitcoin, ETH, SAND ve SOL, Filip ve Justin Bennett gibi usta analistlerinde radarlarında yer aldı. Kripto para analisti önümüzdeki hafta için kritik sevileri belirliyorlar.

BTC fiyatı hafta sonu boyunca ivmesini sürdürdü

Anlık yüksek hacimli satışlara rağmen Bitcoin hafta sonu boyunca hız kesmeden ilerliyor. Diğer yandan, rallinin ileriye yönelik güçsüz kalacağına dair işaretler de verdi. BTC 30.000 dolara hala ulaşılabilse de, Eylül ayına yaklaştıkça muhtemelen uzun bir mücadele olacak. Ana itici güç, tüketicilerin kripto para birimlerine yatırım yapmak için daha fazla harcanabilir gelire ve fonlara sahip olmasına yol açan ABD enflasyonundaki düşüş.

BTC boğalarının sıradaki hedefleri 26.000 dolarda. Bu seviye yüksek nakit akışı için oldukça önemli. Analist Filip L., boğaların 26.000 doları kazanmasıyla sıradaki hedeflerin 28.695 ve 30.000 dolar olacağını söylüyor. Ancak aşağı yönlü riskleri de göz ardı etmemek gerekiyor.

Negatif risk, doların gücünün ortay çıkmasıyla mevcut BTC ivmesini baskılıyor. Yaz rallisi neredeyse bitti üzere. Bu nedenle, 55 günlük SMA’nın altında bir kırılma ve 20.000 doların altındaki bir kırılma nedeniyle 19.036 dolar civarında bir test gibi sinyallere dikkat edilmeli. Bir diğer analist Justin Bennett, Bitcoin için kritik bir “ya da kırma” dönüm noktası olarak 24.200 dolara işaret ediyor.

Justin Bennett’e göre Bitcoin için kritik seviye

Analist Justin Bennett, piyasalar haftayı yüksek notla kapatırken analizlerini güncelledi. En son blog yazısında Bennett, Bitcoin için kritik bir bölge olarak 24.200 doları belirledi. Analiste göre, Bitcoin’in 24.200 dolar üzerinde kapanış yapması zorlayıcı olacak. Bu nedenle, Bitcoin’i döndürmek ve 25.400 dolarlık bölgeyi açığa çıkarmak için bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış gerekiyor.

Yine de 24.200 doların altında bir kapanış, bölgeyi direnç olarak tutacak. Seviyenin üzerinde bir kapanış yapılırsa ve daha sonra tekrar altına düşerse, sahte çıkışa işaret edecek. Bennet bu esnada altcoin piyasanın da kritik bir dönemde olacağını söylüyor.

Ethereum (ETH)

Analiste göre Ethereum’da 1.780 dolar, tutulması kritik bir dip ve 2.150 dolar olası kısa vadeli direnç seviyesi. Bennett, ETH’nin şu anda yaklaşık 1.900 dolarda bazı sorunlarla karşı karşıya olduğunu söylüyor. Satıcıların muhtemelen bu seviyeyi savunacakları konusunda bilgilendirildiğimiz için bu sürpriz olmamalı.

Herhangi bir düşüşün piyasa için avantajlı olmaya devam etmesi için, Ethereum’un günlük kapanış fiyatı 1.780 dolardan yüksek olmalı. Bu seviyenin altındaki herhangi bir şey, önemli bir geri çekilmenin başlangıcı olacak. Bennett’in ifadeleriyle:

ETH günlük kapanış bazında 1.910 doların üzerine çıkabilirse bir sonraki durak 2.150 dolar olacak.

Solana (SOL)

Bennett, Solana’nın grafiğine de göz atıyor. ETH rakibi daha yükseğe tırmanırsa, bazı çalkantılı fiyat hareketlerini tahmin ediyor. Analist ayrıca 40 doların önemli bir destek seviyesi olduğuna dikkat çekiyor. Hedefler yukarı yönde 47.50 , 53 ve 60 dolar ve aşağı yönde 32 dolar ve 26 dolar. 40 dolarlık bölge SOL için saklanmalıdır. Bennett analizlerin şunları söylüyor:

Solana’ya dikkat edin. Geçen yılın sonundan itibaren düşen trend çizgisi ve Haziran ayının düşüğünden gelen yükselen çizgi nedeniyle, oldukça büyük bir üçgen oluştu. Piyasanın iki aydan fazla bir süredir kıvrıldığını göz önüne alırsak, yaklaşan kırılmayı tahmin ediyorum.

Sandbox (SAND)

Ethereum platformu üzerine inşa edilen sanal ortam The Sandbox’ı değerlendirerek kripto para birimleri incelemesini sonlandırıyor. Metaverse oyunu şu anda çok önemli bir yol ayrımında. Ancak uzman, SAND 1,50 doların üzerine çıkarsa yoğun satış baskısı ile karışılacağı konusunda uyarıyor. Daha yüksek bir hamle boğaları 1,50 dolar yöneltecek. Diğer yandan, daha düşük bir kırılma 1,30 dolar veya muhtemelen 1,00 dolar gibi seviyeleri hedefleyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*