Beyninizi test etmek için optik illüzyon! Gül’de gizlenen kızın yüzünü 20 saniyede bulabilir misin?

Optik illüzyon, bir objenin yahut fotoğrafın ya da beynin algılama biçimine meydan okuyan insanların zihin büken, derinden büyüleyici, biçim değiştiren bir imgesidir.

RESMİN İÇİNDE ZIMNÎ YÜZÜ BUL

Bu optik illüzyon manzarası 1880’lerde sıkıntı bir bulmaca olarak ortaya çıktı ve çocuklar için bir fransız bulmaca kartı olarak tasarlandı. Bu optik illüzyonda, bir kızın yüzü bir gül fotoğrafında bir yerde saklanıyor. Çiçekçi kızın yüzünü bulman için sana meydan okuyor.

Yani, bu optik yanılsamanın daha aldatıcı kısmı, bir gül imajının içine gizlenmiş kızın yüzünü tespit etmektir. Manzara, çiçek taslağının içine gizlenmiş kızın yüzünü gözetlemeye çalışırken binlerce yetişkinin başlarını kaşımasına neden oldu.

GÜLÜN İÇİNE GİZLENMİŞ KIZIN YÜZÜNÜ 20 SANİYEDE BULABİLİR MİSİN?

Bu optik illüzyon çizimine yakından bakın. Bir gül taslağının içindeki saklı kızın yüzünü bulmaya çalışın. Birinci başta gül taslağının içinde kızın yüzlerini bulmak çok sıkıntı görünebilir. Lakin hoş çiçeğin içindeki yüzü bulmak için manzarayı aksi çevirmeniz gerekir.

RESMİ AYKIRI ÇEVİR

Resmi çevirerek, bu hoş gülün ortasında gizlenmiş kızın yüzünü görebileceksiniz. Gül yapraklarının biçimi kızın gözlerini, burnunu ve ağzını oluşturur.

Optik illüzyonlar, beynimizin nasıl çalıştığına dair her vakit büyüleyici bir fikir verir. Makul renk, ışık ve desen kombinasyonları, beynimizi orada olmayan bir şeyi görsel olarak algılaması için kandırabilir. Öyleyse söyle bize, bu optik illüzyonda Gül’ün içine gizlenmiş Kızın yüzünü gördün mü?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*