Altay Teknik Yöneticisi Sinan Kaloğlu: Taşın altına gövdemi koydum

Spor Toto 1. Lig’de bu dönem transfer yasağı nedeniyle genç yüklü takımıyla uğraş edecek Altay’da Teknik Yönetici Sinan Kaloğlu, futbolculuk periyodunda formasını giydiği siyah-beyazlılara vefa borcunu ödediğini söz etti.

Geçen dönem Muhteşem Lig’de bitime 8 hafta kala Altay’da teknik yöneticilik misyonuna gelen Sinan Kaloğlu, siyah-beyazlı kulübe verdiği röportajda, “En büyük hayalim Altay’da teknik yönetici olarak yeni mesleğime başlamaktı. Allah nasip etti. Büyük riskler içeren, kolay kolay bir hocanın kabul edemeyeceği güç bir periyotta misyona geldim. Lakin kendi kulübüm olarak gördüğüm için Altay benim için farklı noktada. O yüzden bu vazifeden kaçmadım” dedi.

“Bu sene de tekrar birebir formda ferdî olarak çok büyük fedakarlık yapıyorum” diyen Altay Teknik Yöneticisi Sinan Kaloğlu, “Normalde bu tip sıkıntı durumlarda beşerler pek inisiyatif almayabilir, bu riskin altına girmeyebilir. Lakin beni ben yapan Altay olduğu için bu durumda sahip çıkmak istedim. Öteki oyuncular, başka kulüp yöneticileri, liderimiz işçimiz üzere. Taşın altına yalnızca elimi değil, gövdemi sokmak istedim. Zira Altay’ın armasını yere değdirmek istemiyorum. Elimizden gelenin en uygununu yapıp kendimi daha çok geliştirip, daha başarılı bir teknik yönetici olmak istiyorum” halinde konuştu.

“BU DURUMLARI ÇOK YAŞADIK”

Altay’da forma giydiği devirde zahmetli süreçlerden geçtiklerini kaydeden 41 yaşındaki teknik adam, “Biz bu durumları çok yaşadık. Benim yaşadığım şampiyonlukta, aile havasında bu başarıyı yakalamıştık. Artık birinci etabımızda gençlerin yüklü olduğu kadroya, ikinci etapta ağabeyler, deneyimli oyuncular katılınca o güç de bağ da yükseldi. Onların gençlere gösterdiği sevgi, gençlerin de onlara gösterdiği hürmet ile birlikte hepimiz hoş bir birliktelik oldu. Şu an çok hoş aile ortamı var umarım bu alana yansıyacaktır” tabirlerini kullandı.

“GÜZEL BİR ARMONİ OLDUK”

Geçen dönem kulüp tarihinin en genç oyuncusunu alana sürdüğünü belirten Altay Teknik Yöneticisi Sinan Kaloğlu, “Umuyorum bu sene genç oyuncularımız yeniden sahneye çıkacak. Şu an takımımızda 15 yaşında da, 41 yaşında da futbola sonradan döndürdüğümüz futbolcularımız da var. Hoş bir armoni olduk. İçerideki oyuncuların gelişimlerini izliyorum. Yanlışsız vakitte gerçek yerde kullanmak değerli bu oyuncuları. Onları geliştirelim derken büyük bir sorumluluğun, gerilimin altına sokup kaybetmek istemiyorum. Bu sene de yeni genç yetenekler çıkaracağız. Kulübümüz için de bu tip oyuncular düzgün bir gelecek olacak” iletisi verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*