AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden ‘dekoratif’ aydınlatmaya milyon TL’lik harcama

Giderek derinleşen ve milyonlarca haneyi yoksulluğa mahkûm eden ekonomik kriz de lokal idarelerin astronomik harcamalarına mahzur olamadı. BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine nazaran, AKP idaresindeki Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, “Dekoratif Aydınlatma Materyalleri, Aydınlatma Armatürleri ve Kablolar Mal Alım İşi” ihalesi kapsamında, 2,5 milyon TL’den fazla parayı gözden çıkardığı öğrenildi.

AKP’li belediye, “Dekoratif Aydınlatma Materyalleri, Aydınlatma Armatürleri ve Kablolar Mal Alım İşi” ihalesinin onayını 21 Nisan’da aldı. İhale ise 16 Mayıs’ta gerçekleştirildi. İki kısma bölünen ihaleye toplam beş şirket teklif verdi. Teklifleri kıymetlendiren yönetim, iki kısımdan oluşan ihale kapsamında 27 Haziran’da iki farklı şirket ile kontrat imzaladı. İhalenin dekoratif aydınlatma gereçlerini içeren birinci kısmı için imzalanan mukavelenin bedeli 869 bin 100 TL, aydınlatma armatürleri ve kablolarını içeren ikinci kısmı için imzalanan kontratın bedeli ise 1 milyon 799 bin TL oldu. Belediyenin imzaladığı mukavelenin toplam bedeli ise 2 milyon 668 bin 100 TL’ye ulaştı.

İhale kapsamında alınacak dekoratif gereçler de dikkat çekti. İhale için hazırlanan özel teknik şartnamede, şu kimi dekoratif materyaller sıralandı: LED Işıklı 3 Boyutlu Ağaç Motifi, LED Işıklı 3 Boyutlu Mantar Motifi, LED Işıklı 3 Boyutlu Tavşan Motifi, LED Işıklı 3 Boyutlu Tilki Motifi, LED Işıklı 3 Boyutlu Sincap Motifi, LED Işıklı 3 Boyutlu Kelebek Motifi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*