Akdeniz Üniversitesi ve KYK’dan öğrenci intiharlarına ait açıklama

AÜ Rektörlüğü toplumsal medya hesabında yaptığı açıklamada şunlar denildi:

“Öğrenci yurtlarında son devirde yaşanan intihar olayları toplumun tüm bölümlerinde olduğu üzere bizlerde de büyük hüzne neden olmuştur. Yaşanan acı kayıplar için değerli öğrencilerimizin ailelerine, arkadaşlarına ve tüm üniversite topluluğumuza başsağlığı diliyoruz.

Hepimizi derinden sarsan bu olaylarla ilgili gerekli inceleme yapılması için geçtiğimiz hafta içerisinde bir kurul kurulmuştur. Komitemiz sorumluluk ve yetki alanımızda olmamasına karşın hadiselerin gerçekleştiği yurtlardaki incelemelerin yapılabilmesi için olayın tüm boyutlarıyla aydınlatılabilmesi ve de önleyici önlemlerin alınabilmesi emeliyle çalışmalarını devam ettirecektir.”

KYK’DAN AÇIKLAMA

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK), Antalya’da 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı içinde gerçekleşen 3 ölümlü intihar olayıyla ilgili toplumsal medyada gündem olan ve olayların saklandığı istikametindeki argümanların gerçekleri yansıtmadığını belirtti.

KYK’dan, Antalya’da meydana gelen olaylarla ilgili yapılan açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Antalya’da genel müdürlüğümüze bağlı yurtlarda 2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılı içerisinde gerçekleşen 3 ölümlü intihar olayıyla ilgili toplumsal medyada gündem olan ve olayların saklandığı tarafındaki argümanlar gerçekleri yansıtmamaktadır. Her üç olay emniyet tarafından soruşturulmuş, olay yeri incelemeleri yapılmış, gerekli tabirler alınmış ve evraklar savcılığa intikal etmiştir.

Süreç isimli makamlarımız tarafından titizlikle yürütülmektedir. Olayların meydana geldiği yurtlarımızda güvenlik kameraları 24 saat etkindir, imajlar incelenmek üzere acilen ilgili makamlara teslim edilmiştir. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü olarak, tüm birimlerimizle, yaşanan bu üzücü olayların ayrıntılı incelemelerini yakından takip ettiğimizi ve sürecin, başından itibaren emniyet ve isimli makamlarımızla koordineli bir biçimde yürütüldüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*