15 Temmuz şehit aileleri ile gazilerine yapılan destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfından, 15 Temmuz şehitlerinin ailelerine ve gazilere yapılan ödemeye ilişkin bilgi verdi. 15 Temmuz şehitlerinin ailelerine ve gazilere her ay düzenli ödeme yapıldığını hatırlatan Bakan Yanık, ödenen tutarın bu yıl nisan ayında 1. 500 TL’ye yükseltildiğini vurguladı.

ÖDEMELER BUGÜN HESAPLARDA

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla 1500 TL’nin bugün şehit ailelerinin ve gazilerin hesaplarına yatırılacağını bildiren Bakan Yanık, bugün ayrıca Kurban Bayramı ikramiyesi 1. 100 TL’nin de 15 Temmuz şehit aileleri ile gazilere ödeneceğini belirtti. Bakan Yanık, “2020 Nisan-2021 Temmuz döneminde 15 Temmuz şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize toplam 56, 9 milyon lira ödeme yaptık. ” ifadelerini kullandı.

HER AY DÜZENLİ NAKDİ DESTEK SAĞLANIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 13 Temmuz 2019’da kurulan Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yürütüyor. Bakan Yanık, 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’nda toplanan meblağdan her ay düzenli nakdi destek sağlandığını kaydetti. Yanık, “15 Temmuz şehit yakınlarımız ve gazilerimiz için istihdam desteğimizin yanında nakdi desteklerimiz de vakfımız üzerinden devam edecektir.” dedi.

15 Temmuz şehit aileleri ile gazilerine yapılan destek ödemeleri bugün hesaplarda olacak

Kaynak: Anadolu Ajansı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.